O nas

O nas

 
FUNDACJA SEMIBREVIS - jej głównym założeniem jest propagowanie oraz upowszechnianie wśród społeczeństwa kultury muzycznej późnego średniowiecza i renesansu.

Jesteśmy po to, aby odrodzić ducha renesansowej sztuki, wspomagać pasjonatów oraz ludzi, którzy pragną rozpowszechniać kulturę tego wspaniałego okresu. Przełom wieków XV i XVI to nie tylko europejskie Odrodzenie ale i polski Złoty Wiek.
We współczesnej Europie sztuka ta zajmuje honorowe miejsce w kulturze. W Polsce pozostaje niezasłużenie "Kopciuszkiem" późniejszych epok.
Dlatego kultywowanie twórczości epoki reformacji, wielkich odkryć geograficznych, wynalezienia druku oraz innych wydarzeń fundamentalnych dla współczesnego świata jest naszą idée fixe.

Fundacja powstała z inicjatywy Fryderyka Mizerskiego - puzonisty i z zamiłowania historyka. Właśnie połączenie tych dwóch pasji i chęć dzielenia się nimi z innymi było naturalnym impulsem aby działać na rzecz propagowania muzyki europejskiej epoki Jagiellonów. Na codzień zamiłowanie to realizuje razem z żoną Bożeną Mizerską - harfistką. Oprócz działalności związanej z Fundacją Semibrevis współtworzą zespół BestremyDuo.
 
Copyright © 2016, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 517