Artyści

Artyści

BestremyDuo

Nietuzinkowe połączenie współbrzmienia harfy i puzonu. Zespół założony w 2012 roku przez solistów Opery Wrocławskiej Bożenę Mizerską i Fryderyka Mizerskiego.
Oryginalne współbrzmienie harfy i puzonu w połączeniu z wirtuozerią i niezwykłą wrażliwością muzyczną wykonawców to charakterystyczna cecha tego niezwykłego duetu.
Fascynacja muzyką epoki późnego Średniowiecza oraz Renesansu zaowocowała pomysłem wykonywania w duecie dzieł z tego właśnie okresu na instrumentach dawnych.
Łączenie przeróżnych współbrzmień oraz wykonywanie muzyki w wyjątkowo różnorodnych składach instrumentalnych w epokach Średniowiecza i Renesansu było znakomitą inspiracją artystyczną dla zespołu.
Muzycy czerpią pomysły repertuarowe z ogromnej skarbnicy literatury muzycznej z przestrzeni wieków XIII – XVI. Duet wykonuje utwory takich kompozytorów jak Antonio de Cabezon, William Byrd, Jacques Clement, John Dowland, John Bull, Guillaume de Machaut, Henryk VIII, Josquin des Pres, Cyprian Bazylik, Mikołaj z Krakowa czy Mikołaj Gomółka.
Copyright © 2016, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 250